Vážení zákazníci,
chtěli bychom Vás tímto informovat, o možnostech doručování zboží z našeho e-shopu v předvánočním období.
Garance dodání do Vánoc je u objednávek při platbě dobírkou nejpozději k datu 17.12.2019, při platbě na účet musí být peníze připsány na náš účet nejpozději do 17.12.2019.
Objednávky přijaty po tomto termínu budou řešeny do 20.12.2019, nemůžeme však garantovat jejich doručení zboží do Vánoc.
Objednávky přijaté po 20.12.2019 budeme expedovat až po novém roce, tj. dne 2.1.2019.
Děkujeme za pochopení a přejeme krásné Vánoce.

S pozdravem
Team Labeloo.cz

5 symptomů dehydratace, které byste nečekali

14.03.2016 12:30

O důležitosti pravidelného pitného režimu, víme všichni. Co všechno nedostatek vody může způsobit a jaké symptomy nám říkají, že tělo má žízeň, už tak známé nejsou. A co potom ty neočekáváné a méně známé?

Dehydratace může napáchat obrovské škody v organismu. Může dojít až ke snížení aktivity orgánů včetně mozku a srdce. To jsou ovšem už ty závažné. Nejlepší je prevence. A způsob, jak předejít dehydrataci, je mít neustále při ruce láhev s pitím. Ve chvíli, kdy máme žízeň, je už tělo dehydratované.

Osobně mám neustále při ruce láhev EQUA, průběžně doplňuji tekutiny a žízeň nemívám.

Těchto 5 symptomů nám může říct, že jsme dehydratovaní dříve, než pocítíme žízeň:

1.      NEVÁBNÝ DECH

Když jste dehydratovaní, množství slin se snižuje. Čím méně slin, tím více se bude bakterií tvořit v ústech. A právě tyto bakterie jsou zodpovědné za onen nepříjemný zápach z úst.

2.      SNÍŽENÁ VÝKONNOST

Čím méně vody vypijete, tím horší bude výkonnost organismu. Zde platí neúprosná přímá úměra. Pouhá 2 % dehydratace můžou vést až k 10 % poklesu ve výkonnosti, což znemožňuje efektivnější trénink. Je důležité, abychom pili vodu v celém průběhu cvičení, ovšem po malých dávkách. Při správné hydrataci organismu budou klouby a svaly pracovat efektivně a s delší výdrží zatížení.

3.      NEBEZPEČNÉ ŘÍZENÍ

Nedávná studie ukázala, že více dopravních nehod způsobili dehydratovaní řidiči, než ti s dostatečným množstvím vody v těle. Je běžné, že lidé málo pijí během dlouhého cestování, aby nemuseli často zastavovat na benzinkách či odpočívadlech. Bezpečnost na silnicích je ovšem důležitější než pár zastávek. Nemyslíte?

4.      NEVRLOST

Stupeň hydratace organismu může mít přímý vliv na vaši náladu. Bez dostatečného množství příjmu můžete být podráždění, nesoustředění a dokonce i unavení.

5.      SVALOVÉ KŘEČE

Nízký příjem nebo příjem nesprávných tekutin může snížit krevní oběh a způsobit bolestivé křeče ve svalech. Opět platí, že je mimořádně důležité pít vodu v jakékoliv formě, aby se zabránilo těmto bolestem.

 

Až bude někdo ve vaší blízkosti nevrlý nebo bude mít nepříjemný zápach z úst, zkuste místo nadávání a nabízení žvýkačky nabídnout trochu vody. Trochu vody v lahvích EQUA.

Stay hydrated classy!

A kolik jste toho dnes vypili vy?

pití z lahve, láhev na pití, equa lahev na pití, equa láhev na pití, eco lahev, pitný režim, lifestyle, hydratace, fitness, healthy lifestyle

Komentáře

Příspěvků: 0
Řadit: od nejnovějších | od nejstarších

Přidat příspěvek

Jméno:*
Nevyplňovat
Nevyplňovat
E-mail:*
WWW:
Nadpis:*
Text příspěvku:*
 

Chceš slevu na první lahvičku?

Odebírej novinky a získej slevu 10% na první nákup.

Přihlášením souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
"Hodnocení obchodu na Zboží.cz