5 tipů, jak na hydrataci ve škole

5 tipů, jak na hydrataci ve škole
13.09.2017 13:24

Hydratace je při studiu zásadní. Když bude vaše tělo žíznit, budete se hůře soustředit. Jenom, že studenti často zapomínají pít, ať už kvůli úkolu na, který zapomněli, nebo historkám z prázdnin.

Připravili jsme si pár tipů, jak dbát na pitný režim ve škole bez přeslazených limonád z automatu.

1. Hydratace není jen voda

Voda z ovoce se taky počítá. Vezměte si na svačinu ovoce nebo zeleninu plnou vody – třeba okurku, rajčata, meloun nebo kiwi.

Jaké ovoce si dát, poradí tabulka od STOB:

© STOBklub.cz

2. Přidejte si chuť

Přiznejme si, že obyčejná voda nám občas nechutná. Ale pít přeslazené limonády není to pravé. Ochuťte si vodu zdravě. Stačí přidat plátky ovoce do lahve s vodou.

Ovoce můžete libovolně střídat. V pondělí jahody s mátou, v úterý mandarinky a ve středu okurku. Ideální jsou lahvičky s košíkem, ovoce lze snadno vyměnit a neucpává pítko.

Pitný režim s chutí

3. Odnaučte se pít doslazované nápoje

Energetické nápoje, sportovní nápoje a dokonce i mnohé džusy jsou doslazované. Z dlouhodobého hlediska ale nesvědčí zdraví.

Mnohem lepší a v důsledku i levnější je koupit si odšťavňovač nebo kvalitní mixér a dělat si domácí ovocné nápoje. Pokud nejste vrcholový sportovec nebo body builder, tak speciální sportovní pití vůbec nepotřebujete.

4. Ucucávejte pití

Naučte se 100 krát denně trochu upít z lahve. Vypijete stejně, ne-li víc, když během svačiny do sebe kopnete celou PETku. Je to mnohem přirozenější.

5. Vyberte si hezkou lahvičku

Hezkou lahev si vystavíte na lavici mnohem raději. Nejhorší je, když se za pití stydíte. Vyberte si vkusnou lahev, kterou jim budou ostatní závidět. 

Na Labeloo najdete designové skleněné, trendy plastové i menší veselé lahvičky pro malé školály.

Stylová lahev do školy Stylová plastová lahev do školy Dětské lahve do školy

Získejte slevu 10 %

Přihlašte se do našeho newsletteru
a získejte slevu 10 % na Váš první nákup.

* povinné položky
zavřít
"Hodnocení obchodu na Zboží.cz