Vážení zákazníci,
chtěli bychom Vás tímto informovat, o možnostech doručování zboží z našeho eshopu v období vánočních svátků. Garance dodání do Vánoc je u objednávek při platbě dobírkou nejpozději k datu 13.12.2017. Při platbe na účet musí být peníze připsány na náš účet nejpozději do 13.12.2017. Objednávky přijaty po tomto termínu budou řešeny do 21.12.2017, ale negarantujeme doručení zboží před vánoci. Objednávky přijaté po 21.12.2017 00:00 budeme expedovat až po novém roce 3.1.2017. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
Team Labeloo.cz

Batoh turisty: co s sebou přibalit na výlet?

Batoh turisty: co s sebou přibalit na výlet?
08.07.2014 11:27

Teplé počasí a sluníčko nás tahá z uzavřených místností ven a naše touha probádat místa, kde jsme ještě neměli štěstí zavítat, sílí. Čas výletů, toulek, dovolených a oddechu je tady. Výčet věcí, které potřebujeme k příjemnému dni s batohem na zádech, může mít mnoho položek, zvláště vyrážíme-li na výlet s dětmi. Jaké jsou ty základní? Co s sebou přibalit do batohu, než vyrazíme na výlet? 

Velkou svačinu a dostatek tekutin

Pokud trasa vašeho výletu nepočítá s četnými zastávkami v obchodech či restauracích a jdete více za přírodou a dobrodružstvím pití a svačina jsou základ. A protože správný výletník je k přírodě šetrný, proč by kupoval vodu v plastové láhvi? Přibalte si na cestu jednu z láhviček EQUA nebo novinku o objemu 0,8 litrů. Skvěle vypadají a jsou prakticke! Kromě klasických řízků přibalte určitě nějakou sladkost pro další energii nutnou k zvládnutí výletu.

                                                      Mapa je symbolem turistiky     Lahvička Equa

Pláštěnku a krabičku poslední záchrany

S pláštěnkou nám nenadálý déšť nemá možnost výlet pokazit. Ti důkladní mívají u sebe také tzv. KPZ, krabičku poslední záchrany, o jejíž rozšíření u nás se zasloužil především spisovatel Jaroslav Foglar. KPZ je malá krabička, obsahující drobnosti, které mohou jeho majiteli pomoci v nepříjemných situacích. Co má obsahovat? Tak například zápalky, papír, tužku, jehlu, niť, žiletku, náplasti, provázek, drátek, pinzetu, obvaz. Ve fantazii se meze nekladou, do KPZ si můžete přidat také papírek s telefonními čísly, kdyby se vám vybil telefon a další pomocníky, kteří vám pomohou dostat se z nenadálé situace. 

Turistickou mapu

Ačkoliv každý „chytrý telefon“ má GPS, klasická papírová mapa nesmí chybět žádnému správnému turistovi. Na GPS a další technologie se nemůžete vždy spolehnout, co když se vám telefon vybije? Papírové turistické mapy mají stále své kouzlo, pomohou najít správnou cestu k cíli a odkryjí nástrahy terénu, které vás čekají. Převýšení, turistické stezky a zkratky vás při vašem výletě nezaskočí.

Získejte slevu 10 %

Přihlašte se do našeho newsletteru
a získejte slevu 10 % na Váš první nákup.

* povinné položky
zavřít
"Hodnocení obchodu na Zboží.cz