Batoh turisty: co s sebou přibalit na výlet?

08.07.2014 11:27

Teplé počasí a sluníčko nás tahá z uzavřených místností ven a naše touha probádat místa, kde jsme ještě neměli štěstí zavítat, sílí. Čas výletů, toulek, dovolených a oddechu je tady. Výčet věcí, které potřebujeme k příjemnému dni s batohem na zádech, může mít mnoho položek, zvláště vyrážíme-li na výlet s dětmi. Jaké jsou ty základní? Co s sebou přibalit do batohu, než vyrazíme na výlet? 

Velkou svačinu a dostatek tekutin

Pokud trasa vašeho výletu nepočítá s četnými zastávkami v obchodech či restauracích a jdete více za přírodou a dobrodružstvím pití a svačina jsou základ. A protože správný výletník je k přírodě šetrný, proč by kupoval vodu v plastové láhvi? Přibalte si na cestu jednu z láhviček EQUA nebo novinku o objemu 0,8 litrů. Skvěle vypadají a jsou prakticke! Kromě klasických řízků přibalte určitě nějakou sladkost pro další energii nutnou k zvládnutí výletu.

                                                      Mapa je symbolem turistiky     Lahvička Equa

Pláštěnku a krabičku poslední záchrany

S pláštěnkou nám nenadálý déšť nemá možnost výlet pokazit. Ti důkladní mívají u sebe také tzv. KPZ, krabičku poslední záchrany, o jejíž rozšíření u nás se zasloužil především spisovatel Jaroslav Foglar. KPZ je malá krabička, obsahující drobnosti, které mohou jeho majiteli pomoci v nepříjemných situacích. Co má obsahovat? Tak například zápalky, papír, tužku, jehlu, niť, žiletku, náplasti, provázek, drátek, pinzetu, obvaz. Ve fantazii se meze nekladou, do KPZ si můžete přidat také papírek s telefonními čísly, kdyby se vám vybil telefon a další pomocníky, kteří vám pomohou dostat se z nenadálé situace. 

Turistickou mapu

Ačkoliv každý „chytrý telefon“ má GPS, klasická papírová mapa nesmí chybět žádnému správnému turistovi. Na GPS a další technologie se nemůžete vždy spolehnout, co když se vám telefon vybije? Papírové turistické mapy mají stále své kouzlo, pomohou najít správnou cestu k cíli a odkryjí nástrahy terénu, které vás čekají. Převýšení, turistické stezky a zkratky vás při vašem výletě nezaskočí.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz